Ливърпул разби с 5:0 Бирмингам на "Анфийлд". Мърсисайдци сложиха край на неприятната серия срещу днешния си съперник, когото не бяха побеждавали на свой терен от ноември 2003 година. Хеттрик за впечатляващата победа отбеляза Макси Родригес (7, 66, 73), а Дирк Каут (23) и Джо Коул (86) закръглиха резултата на 5:0. Победата доближи "червените" на 3 точки от петия във временното класиране Тотнъм.

Джейми Карагър успя да се възстанови от контузията си, получена по време на дербито с Арсенал преди седмица (1:1), и изведе Ливърпул с капитанската лента. За разлика от него обаче Анди Каръл не успя да се възстанови от травмата и остана извън групата.

Домакините започнаха много силно и още в 7-ата минута Макси Родригес откри резултата. Джей Спиъринг стреля от границата на наказателното поле, Бен Фостър успя да парира удара, топката обаче попадна в Родригес, който я прати в опразнената врата. В 23-ата минута Дирк Каут удвои. Първо Луис Суарес можеше да се разпише, но ударът му бе избит от Фостър, след което Каут стреля, но отново стражът на гостите изби. Холандецът обаче стигна за втори път до топката и този път вече я прати в мрежата на Бирмингам за 2:0.

В 66-ата минута Ливърпул поведе с 3:0. Суарес получи извеждащ пас на ръба на засадата, проби по десния фланг и центрира перфектно към Макси, който засече отблизо от въздуха за 3:0. Само седем минути по-късно аржентинецът оформи своя хеттрик. Първият удар на Макси от дистанция бе спасен от Колин Дейл, който замени Бен Фостър на врата в края на първото полувреме. Родригес обаче стигна до рикоширалата топка и я вкара за 4:0. Появилият се като резерва Джо Коул оформи крайния резултат в 86-ата минута след груба грешка на стража на гостите.

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ

На 23 април (събота) от 14:45 часа
Манчестър Юнайтед - Евертън 1:0
1:0 Хавиер Ернандес (84)

На 23 април (събота) от 17:00 часа
Астън Вила - Сток Сити 1:1
0:1 Кенуайн Джоунс (20), 1:1 Дарън Бент (43)

Блекпул - Нюкасъл 1:1
0:1 Питър Льовенкрандс (17), 1:1 Кемпбъл (32)

Ливърпул - Бирмингам 5:0
1:0 Макси Родригес (7), 2:0 Дирк Кайт (23), 3:0 Макси Родригес (66), 4:0 Макси Родригес (73), 5:0 Джо Коул (86)

Съндърланд - Уигън 4:2
0:1 Диаме (52), 1:1 А. Гиян (55), 2:1 Хендерсон (66), 3:1 Сесеньон (73-дузпа), 4:1 Хендерсон (77), 4:2 Санто (90)

Тотнъм - Уест Бромич 2:2
0:1 Питър Одемвинги (5), 1:1 Роман Павлюченко (27), 2:1 Джърмейн Дефоу (67), 2:2 Саймън Кокс (81)

Блекбърн - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 109 мача, 45 победи за Блекбърн, 27 равенства, 37 победи за Манчестър Сити

* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.