Шампионът на Северна Америка Монтерей победи домакините от Ал Сад с 3:2 и се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в Катар. В спор за място на финала мексиканският тим ще срещне европейския клубен първенец Ливърпул.

Аржентинците Леонел Ванджиони (23) и Рохелио Фунес (45+1) дадоха аванс от два гола на Монтерей на почивката, но в средата на второто полувреме Багдад Бунеджа (66) върна един гол за катарския тим, воден от легендата на испанския футбол Шави Ернандес. Малко по-късно Карлос Родригес (77) възстанови аванса от два гола на Монтерей, преди в края Абделкарим Хасан (89) да оформи крайния резултат.

Мачът между Монтерей и Ливърпул е в сряда от 19:30 часа българско време. Ден по-рано в първия полуфинал носителят на Копа Либертадорес Фламенго от Бразилия ще се изправи срещу азиатския шампион Ал Хилал от Саудитска Арабия в същия час.