Ливърпул разгроми Суонзи с 4:1 в последен мач от 19-ия кръг в английската Висша лига. Това беше и последен двубой от календарната 2014 година в английското първенство. С успеха Ливърпул се приближи само на пет точки от Топ 4 на Висшата лига. Рахийм Стърлинг отново водеше атаката на „червените”, а Симон Миньоле се завърна на вратата. Белгиецът изгуби титулярното си място в последно време, но сега получава втори шанс, след като Брад Джоунс е травма в бедрото от последния кръг срещу Бърнли.

В 33-ата минута домакините поведоха. Джордан Хендерсън подадена на Алберто Морено, който беше оставен напълно непокрит и с отсечен удар от точката на дузпата отбеляза за 1:0. Надмощието на „червените” продължи и след почивката. В 51-ата минута стражът на гостите Фабиански сгреши детински, след като се забави при изнасянето на топката. Вратарят изчисти точно в тялото на Адам Лалана, при което топката влетя късметлийски в мрежата му за 2:0.

В ответната атака обаче „лебедите” се върнаха в мача. Исландецът Гилфи Сигурдсон бе оставен непокрит в наказателното и отблизо опъна мрежата на Миньоле за 2:1.

Секунди по-късно стражът отрази силен шут на Бони, за да запази преднината на Ливърпул. В 54-ата минута пък Стърлинг уцели гредата, а в 61-ата Филипе Коутиньо асистира на Лалана, който простреля Фабиански за 3:1.

В 69-ата минута Хендерсън центрира в наказателното поле на Суонзи, където бившият играч на домакините Джонджо Шелви с глава си заби ефектен автогол за крайното 4:1.

Съставите:
Ливърпул: Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако, Хави Манкийо, Джордан Хендерсън, Лукас, Алберто Морено, Филипе Коутиньо (88 - Фабио Борини), Рахийм Стърлинг (83 - Марио Балотели), Адам Лалана (77 - Лазар Маркович)

Суонзи:
Лукаш Фабиански, Ашли Ричардс (46 - Анхел Ранхел), Федерико Фернандес, Ашли Уилямс, Нийл Тейлър, Лион Бритън (66 - Сунг Юенг Ки), Джонджо Шелви, Нейтън Дайър, Гилфи Сигурдсон, Уейн Раутлидж, Вилфред Бони (62 - Бафетимби Гомис)

Манчестър Сити – Бърнли 2:2
1:0 Давид Силва (23), 2:0 Фернандиньо (33), 2:1 Джордж Бойд (47), 2:2 Ашли Барнс (81)
Уест Хям – Арсенал 1:2
0:1 Санти Касорла (41), 0:2 Дани Уелбек (44), 1:2 Шейху Куяте (54)
28.12.14
18:15 ч.
Нюкасъл – Евертън 3:2
0:1 Аруна Коне (5), 1:1 Папис Демба Сисе (34), 2:1 Айосе Перес (51), 3:1 Джак Колбек (68), 3:2 Кевин Миралас (84)
29.12.14
22:00 ч.
Ливърпул – Суонзи 4:1
1:0 Алберто Морено (33), 2:0 Адам Лалана (51), 2:1 Гилфи Сигурдсон (52), 3:1 Адам Лалана (61), 4:1 Джонжо Шелви (69-автогол)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите за първенство.