Ливърпул постигна впечатляващ успех с 5:2 като гост на Фулъм в последния мач от програмата на 36-ия кръг в английската Висша лига. След 17-ата си победа "мърсисайдци" заемат 5-ото място с 58 точки, изоставайки с 4 от 4-ия Манчестър Сити, който към момента "хваща последния влак" за Шампионската лига. Фулъм пък заема 10-ата позиция с 45 точки в актива си.

С хеттрик за Ливърпул на "Крейвън Котидж" блесна Макси Родригес. По едно попадение вкараха Дирк Каут и Луис Суарес, а за домакините се разписаха Муса Дембеле и Стив Сидуел.

В последните си 7 домакинства Марк Хюз и момчетата му не познаваха вкуса на поражението. Избраниците на Кени Далглиш обаче категорично ги надиграха и заслужено си тръгнаха с трите точки.

"Мърсисайдци" започнаха вихрено срещата, вкарвайки най-бързото попадение за този сезон във Висшата лига. Отбеляза го Макси Родригес в 31-ата секунда. Луис Суарес напредна по лявото крило, прати топката в наказателното поле на домакините, където защитник на Фулъм за малко щеше да си отбележи автогол, но Марк Шварцър успя да се намеси. След това обаче кълбото попадна на крака на аржентинеца, който със силен удар се разписа - 0:1.

Гостите продължиха да атакуват и в 7-ата минута удвоиха преднината си. Отново Макси Родригес бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара от малък ъгъл след центриране на Глен Джонсън - 0:2.

В 16-ата вратарят на Фулъм Марк Шварцър не се намеси добре след удар на Дирк Каут и се принуди да вади топката от мрежата си - 0:3.

При този резултат двата отбора се прибраха на почивка, а през второто полувреме паднаха още 4 попадения. В 57-ата минута Боби Замора асистира на Муса Дембеле за 1:3.

В 70-ата обаче Макси Родригес наказа Шварцър за 1:4, оформяйки хеттрика си с топовен изстрел.

Само 5 минути по-късно гостите нанесоха нов удар, като Луис Суарес изскочи зад отбраната, излъга Шварцър и вкара за 1:5. В 86-ата Стив Сидуел оформи крайното 2:5. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ

От 7 май (събота)
Астън Вила – Уигън 1:1
0:1 Н`Зогбиа (10), 1:1 Ашли Йонг (17)

Болтън – Съндърланд 1:2
0:1 Бодевайн Зенден (45), 1:1 Иван Класнич (87), 1:2 Съли Мунтари (90+3)

Евертън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Яя Туре (28), 1:1 Силвен Дистен (66), 2:1 Осман (72)

Нюкасъл – Бирмингам 2:1
1:0 Шола Амеоби (36-дузпа), 2:0 Тейлър (43), 2:1 Лий Бойър (45)

Уест Хям – Блекбърн 1:1
0:1 Робъртс (12), 1:1 Хицълшпергер (78)

Тотнъм – Блекпул 1:1
0:1 Чарли Адам (76-дузпа), 1:1 Джърмейн Дефоу (89)

От 8 май (неделя)
Уулвърхемптън – Уест Бромич 3:1
1:0 Стивън Флетчър (15), 2:0 Адлен Гедуира (28), 3:0 Стивън Флетчър (47), 3:1 Питър Одемвинги (55-дузпа)

1:0 Кенуайн Джоунс (28), 2:0 Джърмейн Пенант (40), 2:1 Робин ван Перси (81), 3:1 Джонатан Уолтърс (83)

1:0 Хавиер Ернандес (1), 2:0 Неманя Видич (23), 2:1 Франк Лампард (69)

От 9 май (понеделник)
Фулъм – Ливърпул 2:5
0:1 Макси Родригес (1), 0:2 Макси Родригес (7), 0:3 Дирк Каут (16), 1:3 Муса Дембеле (57), 1:4 Макси Родригес (70), 1:5 Луис Суарес (75), 2:5 Стив Сидуел (86)