Ливърпул победи с класическото 3:0 Астън Вила в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Головете за домакините вкараха Давид Нгог в 14-ата минута, Райън Бабел в 16-ата и Макси Родригес в 55-ата.

"Мърсисайдци" посрещнаха с ръкопляскания бившия си мениджър Жерар Ули, но го изпратиха с тежка загуба, която утежни положението на новия му отбор. Както е известно, френският специалист бе начело на Ливърпул в продължение на 6 години.
Наставникът на домакините Рой Ходжсън не можа да разчита на трима от титулярите си. Испанският нападател Фернандо Торес пропусна срещата, за да може да бъде до съпругата си, тъй като всеки момент се очаква да роди. Капитанът Стивън Джерард все още се възстановява от травма, като се очаква да се завърне в игра след поне една седмица, докато защитникът Джейми Карагър е аут за около 3 месеца, също заради контузия. Улие пък не може да разчита на крилото Ашли Йънг, който бе наказан за мача, както и на възстановяващите се от травми Емил Хески и Бари Банън. Както е известно, трайно контузен в тима от Бирмингам е българският халф Стилиян Петров.

През цялата среща домакините доминираха и заслужено се поздравиха с успеха. Още до 16-ата минута Ливърпул поведе с 2:0. В 14-ата Давид Нгог засече с глава центриране отляво на Раул Мейрелеш и откри. 120 секунди след това Лукаш Лейва изведе Райън Бабел, който удвои преднината на "мърсисайдци".

В 55-ата минута Макси Родригес оформи крайното 3:0 за Ливърпул. Нгог проби отляво и върна топката към аржентинеца, който с майсторски удар от десетина метра се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Брад Фридъл.

За Ливърпул това бе шеста победа от началото на сезона във Висшата лига. С прибравените 3 точки "мърсисайдци" събраха 22 в актива си и заемат 8-ото място във временното класиране. Астън Вила пък се свлече на 16-ата позиция със 17 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 16 КРЪГ

От 4 декември (събота)
1:0 Самир Насри (14), 1:1 Диоманси Камара (30), 2:1 Самир Насри (76)

Бирмингам – Тотнъм 1:1
0:1 Себастиан Басонг (19), 1:1 Крейг Гарднър (81)

Блекбърн – Уулвърхемптън 3:0
1:0 Дейвид Дън (29), 2:0 Брет Емертън (43), 3:0 Райън Нелсън (55)

1:0 Дидие Дрогба (42-дузпа), 1:1 Джърмейн Бекфорд (86)

1:0 Карлос Тевес (4)

Уигън – Сток Сити 2:2
0:1 Роберт Хут (18), 1:1 Дани Колинс (30-автогол), 1:2 Матю Етерингтън (31), 2:2 Том Клевърли (40)

От 4 декември (събота) от 19:30 часа
Блекпул – Манчестър Юнайтед - отложен
Баланс: 80 мача, 20 победи за Блекпул, 17 равенства, 43 победи за Манчестър Юнайтед

От 5 декември (неделя)
1:0 Сомен Чой (32), 2:0 Питър Одемвинги (71), 3:0 Питър Одемвинги (89), 3:1 Петер Льовенкрандс (90+2)

1:0 Джордан Хендерсън (34)