Финалистът от миналия сезона на Купата на Лигата на Англия Ливърпул се класира с лекота за 1/8-финалите на настоящото издание на турнира. "Червените" спечелиха с 3:0 гостуването си на втородивизионния Дарби Каунти.

Рагнар Клаван откри резултата за тима на Юрген Клоп в 24-ата минута, а Фелипе Коутиньо удвои в 50-ата след асистенция на Роберто Фирмино. Четири минути по-късно и Дивок Ориджи се разписа за гостите.

Нюкасъл взе реванш от Уулвърхемптън за домакинската загуба с 0:2 в Чемпиъншип в събота, след като елиминира „вълците“ от Купата на Лигата след успех с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк".

Мат Ричи откри резултата за "свраките" в 29-ата минута след асистенция на Джак Колбек, а само две минути след това подаде и за попадението на Йоан Гуфран.