Ливърпул записа първи успех под ръководството на легендарния Кени Далглиш. Грандът победи като гост Уулвърхемптън с 3:0 в среща от 24-ия кръг на Висшата лига. Фернандо Торес вкара два гола за успеха, а един добави Раул Мейрелеш.

Играчите в червено започна с огромно желание, което бързо доведе до резултат. В 22-ата минута Мейрелеш намери Торес с дълъг пас. Нападателят се освободи от бранител, но ударът му бе избит.

Отново двамата играчи на Ливърпул изработиха добра атака в 36-ата минута, като този път от нея падна гол. Португалецът нахлу в наказателното поле и върна към Ел Ниньо, който не пропусна да се разпише. Едва в края на първото полувреме Уулвърхемптън отправи удар, но Рейна се намеси добре.

Малко след почивката Кайт стреля опасно, но вратарят бе на мястото си. В 50-ата минута Мейрелеш вкара красив гол, като прехвърли вратаря с воле от над 20 метра.

При резултат 2:0 “мърсисайдци” заиграха спокойно и зарадваха феновете си с добро представяне. В края на мача Торес вкара втория си гол за крайното 3:0. За последно той се бе разписвал на два пъти на 7 ноември, когато донесе успеха на своя тим срещу Челси с 2:0.

След успеха Ливърпул се изкачи на 10-ото място в класирането с 29 точки. Уулвърхемптън е на предпоследното 19-о място с 21 точки./БЛИЦ

AНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 24 КРЪГ

Уулвърхемптън – Ливърпул 0:1
0:1 Торес (36), 0:2 Мейрелеш (50), 0:3 Торес (90)

Манчестър Юнайтед – Бирмингам (Диема)
Баланс: 93 мача, 42 победи за Манчестър Юнайтед, 27 равенства, 24 победи за Бирмингам

Нюкасъл – Тотнъм (Нова Спорт)
Баланс: 131 мача, 47 победи за Нюкасъл, 28 равенства, 56 победи за Тотнъм

На 22 януари (събота) от 19:30 часа
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 143 мача, 50 победи за Астън Вила, 38 равенства, 55 победи за Манчестър Сити

На 23 януари (неделя) от 18:00 часа