Ливърпул записа първа загуба във Висшата лига, след като падна с 0:1 като гост на Сток Сити. Възпитаниците на Кени Далглиш прекъснаха добрата си серия от старта на сезонар след като направиха много пропуски чрез Луис Суарес, Крейг Белами, Чарли Адам и Джордан Хендерсън.

Големият грешник за гранда бе капитанът Джейми Карагър, който направи дузпа в 28-ата минута. От бялата точка Джонатън Уолтърс отбеляза единственото попадение в двубоя.

С трите точки Сток Сити влезе в топ 4 на класирането с 8 точки. Ливърпул е пети с една точка по-малко.

Първа победа в шампионата постигна Арсенал. “Артилеристите” надиграха трудно новака Суонзи с 1:0. Единственото попадение реализира Андрей Аршавин. В 40-ата минута той се възползва от грешка на вратаря на гостите Мишел Ворм и останал очи в очи с него отбеляза от малък ъгъл за 1:0. Добро впечатление в дебюта си с екипа на "червените" направи Микел Артета, който бе привлечен от Евертън в последния ден на трансферния пазар.

Отборът на Арсен Венгер се изкачи до 11-ото място във временното класиране с 4 точки.

Евертън – Астън Вила 2:2
1:0 Леън Осман (19), 1:1 Стилиян Петров (63), 2:1 Лейтън Бейнс (69-д), 2:2 Габриел Агбонлахор (84)
Съндърланд – Челси 1:2
0:1 Джон Тери (18), 0:2 Даниел Стъридж (51), 1:2 Джи Донг Вон (90)
10.09.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Тотнъм 0:2
0:1 Емануел Адебайор (67), 0:2 Джърмейн Дефоу (80)
10.09.11
19:30 ч.
Болтън – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 116 мача, 41 победи за Болтън, 25 равенства, 50 победи за Манчестър Юнайтед