Ливърпул загуби с 0:3 от завършилия на 11-о място в Чемпиъншип през миналия сезон Хъл Сити. Тежкото поражение в контролата помрачи дебюта на новите попълнения на мърсисайдци Дони, Стюърт Даунинг и Джордан Хендерсън. Робърт Брейди (21), Роберт Корен (34) и Джей Симпсън (58) донесоха престижната победа на "тигрите".

Избраниците на Кени Далглиш изиграха много слабо първо полувреме, в което не създадоха почти нищо интересно пред вратата на Хъл. Домакините бяха доста по-активни и заслужено взеха аванс от два гола до почивката. В 21-ата минута дошлият под наем от Манчестър Юнайтед Робърт Брейди откри резултата след хубав индивидуален пробив и прекрасен удар от границата на наказателното поле. В 34-ата минута Роберт Корен удвои с нов удар от дистанция, този път фронтално срещу бразилския страж на Ливърпул.

За началото на второто полувреме на терена за Ливърпул излезе напълно обновен състав. На терена се появиха останалите нови попълнения - Стюърт Даунинг, Чарли Адам и Джордан Хендерсън. За Даунинг и Хендерсън това бе и дебют с фланелката на мърсисайдци. В 58-ата минута Джей Симпсън направи победата на Хъл класическа.

Ливърпул: Дони (46 - Брад Джоунс), Мартин Кели (46 - Фланагън), Джейми Карагър (46 - Дани Уилсън), Даниел Аяла (46 - Кириякос), Джак Робинсън (46 - Инсуа), Кристиан Поулсен (46 - Хендерсън), Конър Коуди (46 - Адам), Алберто Акуилани (46 - Спиъринг), Джо Коул (46 - Каут), Макси Родригес (46 – Стюърт Даунинг), Давид Н'Гог (46 - Анди Керъл)