Ливърпул победи у дома борещия се за оцеляване Съндърланд с 2:1 в отложена среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и се доближи само на точка от лидера Челси. Това бе седма поредна победа в първенството за водения от Брендън Роджърс тим.

Мърсисайдци доминираха през първата част на своя „Анфийлд”, но успяха да поведат едва в 39-ата минута, когато капитанът им Стивън Джерард се разписа от пряк свободен удар за 1:0. Този резултат остана непроменен до почивката.

Три минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си, след като Джордан Хендерсън асистира на Даниел Стъридж, който със страхотен изстрел покачи на 2:0. Последва отпускане в редиците на Ливърпул и в 76-ата минута „черните котки” се върнаха в мача, след като Джонсън центрира от корнер и кореецът Сунг-Юн Ки намали за 2:1.

До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат и до точката, но мърсисайдци запазиха аванса си и спечелиха трите точки.

Ливърпул събра 68 точки и се изкачи на второ място във временното класиране, изоставайки само на една точка от лидера Челси. Съндърланд остава в опасната зона, заемайки 18-о място с 25 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ ОТ 28 И 29 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Арсенал - Суонзи 2:2
0:1 Вилфред Бони (11), 1:1 Лукас Подолски (73), 2:1 Оливие Жиру (74), 2:2 Матийо Фламини (90-автогол)
25.03.14
21:45 ч.
(от 28 кръг) Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 0:3
0:1 Eдин Джеко (1), 0:2 Един Джеко (56), 0:3 Яя Туре (90)
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Нюкасъл - Евертън 0:3
0:1 Рос Баркли (22), 0:2 Ромелу Лукаку (52), 0:3 Лион Осман (87)
26.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Уест Хям - Хъл Сити 2:1
1:0 Марк Ноубъл (26-дузпа), 1:1 Никица Йелавич (49), 2:1 Джеймс Честър (54-авт.)