Ливърпул се издъни на своя „Анфийлд” и завърши 2:2 със средняка Астън Вила в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Александър Тонев въобще не бе в групата на гостите от Бирмингам за мача. Иначе головете за тях вкараха Андреас Вайман (25) и Кристиан Бентеке (36), докато за домакините се разписаха Даниел Стъридж (45+2) и Стивън Джерард (53-дузпа).

Двубоят на „Анфийлд” се развиваше по изключително добър сценарий за гостите от Бирмингам, които успяха да вземат аванс от два гола. В 25-ата минута Габриел Агбонлахор изведе австрийския нападател Андреас Вайман, който се разписа за 0:1. След още 11 минути игра отново Агбонлахор записа асистенция, но този път гол вкара белгийският национал Кристиан Бентеке за 0:2.

Едва във втората минута от добавеното време на първата част мърсисайдци върнаха едно попадение чрез Даниел Стъридж, който се възползва от пас на Хендерсън и вкара за 1:2, запазвайки надеждите на домакините живи за нещо повече в срещата.

След почивката в 53-ата минута вратарят на гостите Брад Гузан фаулира уругвайския национал Луис Суарес в наказателното поле и съдията Джонатан Мос посочи бялата точка. Капитанът Стивън Джерард пък реализира хладнокръвно дузпата и изравни за 2:2.

До края на мача футболистите на Брендън Роджърс опитаха всичко по силите си да стигнат и до пълния обрат, но най-чистото положение за тях бе удар на Луис Суарес от пряк свободен удар на сантиметри от вратата на Гузан.

След равенството Ливърпул остава на четвърто място във временното класиране с 43 точки, докато Астън Вила се изкачи на 10-а позиция с 23 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
18.01.14
14:45 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 2:2
0:1 Джей Родригес (5), 0:2 Деян Ловрен (31), 1:2 Фабио Борини (32), 2:2 Адам Джонсън (71)
18.01.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Кардиф 4:2
1:0 Един Джеко (14), 1:1 Крейг Нуун (29), 2:1 Хесус Навас (33), 3:1 Яя Туре (77), 4:1 Серхио Агуеро (79), 4:2 Фрейзър Кемпбъл (90+3)
18.01.14
17:00 ч.
Арсенал – Фулъм 2:0
1:0 Санти Касорла (57), 2:0 Санти Касорла (62)
Уест Хям – Нюкасъл 1:3
0:1 Йоан Кабай (16), 0:2 Лоик Реми (33), 1:2 Майк Уилямсън (45+2), 1:3 Йоан Кабай (90+5)
Ливърпул – Астън Вила 2:2
0:1 Андреас Вайман (25), 0:2 Кристиан Бентеке (36), 1:2 Даниел Стъридж (45+2), 2:2 Стивън Джерард (53-дузпа)
19.01.14
15:30 ч.
Суонзи – Тотнъм (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 31 мача, 6 победи за Суонзи, 6 равенства, 19 победи за Тотнъм
19.01.14
18:00 ч.
Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 143 мача, 41 победи за Челси, 43 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед