Вторият във Висшата лига на Англия отбор на Ливърпул не успя да победи втория в четвъртата дивизия на местния футбол тим на Плимут и двата тима завършиха при 0:0 в двубой от 1/32-финалите на ФА къп.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заложи на резерви в битката, но и появата на Даниел Стъридж, Роберто Фирмино и Адам Лалана след почивката не помогна на най-младия състав в историята на "червените" (средна възраст 21 години и 296 дни) да избегне преиграване.

През седмицата германецът се пошегува, че е трябвало да търси на картата къде се намира Плимут, но ще трябва да пътува с тима си до южната част на Острова.

Ливърпул имаше няколко възможности за гол, с който да вземе успяха на "Анфилд", а попадение на Ориги бе отменено в 21-ата минута заради непозволена игра. Плимут от своя страна заложи на организирана игра в отбрана, което даде резултат и тимът не допусна гол.