Победителят в Шампионската лига Ливърпул се измъчи с мексиканския тим Монтерей и все пак го победи с 2:1 с гол в добавеното време във втория полуфинал на Световното клубно първенство в Катар. Така мърсисайдци се класираха за финала срещу бразилския тим Фламенго. Носителят на Копа Либертадорес победи азиатския клубен първенец Ал-Хилал от Саудитска Арабия с 3:1 в първия полуфинал.

Футболистите на Юрген Клоп не показаха добър футбол и успехът бе доста измъчен. Европейският клубен шампион поведе с гол на Наби Кейта (11), но скоро след това Рожелио Фунес Мори (14) изравни. Едва в добавеното време влезлият минути преди това като резерва Роберто Фирмино (90+1) донесе успеха за английския гранд.

Мърсисайдци взеха инициативата от самото начало и поведоха в 11-ата минута, когато Мохамед Салах изведе Кейта сам срещу вратаря и последният не сгреши.  Три минути след това обаче доста изненадващо мексиканците стигнаха до изравнително попадение. След центриране от фаул защитата на Ливърпул не успя да се справи по най-добрия възможен начин. Удар на Пабон от въздуха не бе избит добре и при добавката Фунес Мори възстанови равенството.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 23-ата минута Милнър можеше да върне аванса на "червените", след като бе изведен зад отбраната, но ударът му бе избит с крак от противниковия вратар. Десетина минути след това вратарят Алисон попречи на мексиканците да стигнат до пълен обрат, след като той изби топката пред погледа на Фунес Мори. Малко преди края на първата час Кейта излезе отново сам срещу вратаря и опита да го финтира, но стражът спаси вратата си.

Пет минути след почивката Монтерей можеше да изненада неприятно лидера в английската Висша лига, но Алисон успя да спаси удара от фаул на Пабон. В 58-ата минута удар на Кейта попадна право в тялото на вратар, а минути след това гол на Ливърпул бе закономерно отменен заради засада. Четвърт час преди края Ориги направи голям пропуск, след като от близка дистанция не успя да вкара в опразнения ъгъл на противниковата врата.

В първата минута на добавеното време Фирмино измъкна победата за Ливърпул. Бразилецът получи топката от Арнолд и от близка дистанция оформи крайния резултат.

МОНТЕРЕЙ – ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 Наби Кейта (11), 1:1 Рожелио Фунес Мори (14), 1:2 Роберто Фирмино (90+1)

Картина от мача - Гледай ТУК!!!

Стартови състави
МОНТЕРЕЙ (4-2-3-1): 1. Марсело Бароверо - 11. Леонел Ванджиони, 33. Стефан Медина, 4. Николас Санчес, 3. Сесар Монтес (79 - 19.Лаюн) - 17. Хесус Гаярдо, 16. Селсо Ортис - 8. Дорлан Пабон (82 - 32.Меза), 20. Родолфо Пизаро (90 - 25.Гонзалес), 29. Карлос Родригес - 7. Рожелио Фунес Мори
Старши треньор: Антонио Мохамед

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон – 7. Джеймс Милнър (75 - 66.Трент Александър-Арнолд), 12. Джо Гомес, 14. Джордан Хендерсън (к), 26. Андрю Робъртсън – 20. Адам Лалана, 8. Наби Кейта, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн – 23. Джердан Шакири (68 - 10.Садио Мане), 11. Мохамед Салах, 27. Дивок Ориги (85 - 9.Роберто Фирмино)
Старши треньор: Юрген Клоп

Главен съдия: Роберто Тобар (Чили)
Стадион: „Халифа Интернешанъл Стейдиъм“, Доха (Катар)
Жълти картони: Ванджиони и Гаярдо (Монтерей); Джо Гомес (Ливърпул)