Ливърпул спечели гостуването си на Милан с 3:1 в първи мач за двата отбора от тазгодишното издание на Шампионска лига.

"Росонерите" започнаха двубоя по възможно най-добрия начин, след като Кристиан Пулишич се разписа още в 3-ата минута след асистенция на Алваро Мората. 20 минути по-късно мърсисайдци изравниха след гол с глава на Ибрахима Конате след центриране на Трент Александър-Арнолд. Играчите на Арне Слот направиха пълен обрат в края на първата част, когато капитанът Върджил ван Дайк се разписа с глава след центриране на Константинос Цимикас.

Крайният резултат оформи Доминик Собослай в 67-ата минута след асистенция на Коди Гакпо.

"Червените" са домакини на Болоня на 2 октомври, докато възпитаниците на Пауло Фонсека гостуват на Байер Леверкузен ден по-рано.