Ливърпул разгроми Фулъм с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов излезе титуляр за гостите, но игра слабо и не се отличи с нищо положително на "Анфийлд". В атака тази вечер Бербо, който бе с капитанската лента, си партнираше с шведа Алекс Качаниклич. В 22-ата минута българинът излезе на стрелкова позиция, но стреля много слабо в ръцете на Симон Миноле и с това се изчерпаха ситуациите с участието му. В 83-ата минута нападателят беше сменен от гърка Йоргос Карагунис.

Мачът започна кошмарно за “котиджърс”, които до 36-ата минута вече губеха с 0:3. Първо техният защитник Фернандо Аморебиета (23) си заби автогол, а секунди по-късно Мартин Шкъртел (26) покачи на 2:0. Луис Суарес реши всичко в 36-ата минута. Отново Канибала фиксира крайното 4:0 в 54-ата минута.

Двата тима са на диаметрално различни позиции във временното класиране. Докато мърсисийдци се борят за титлата, момчетата на Мартин Йол се малко над чертата на изпадащите отбори. Бербо и компания са на 16-ото място с едва 10 точки в актива си, докато Ливърпул е втори с 23 точки.

Ливърпул - Фулъм 4:0
1:0 Фернандо Аморебиета (23-автогол), 2:0 Мартин Шкъртел (26), 3:0 Луис Суарес (36), 4:0 Луис Суарес (54)

ЛИВЪРПУЛ:
Миноле, Джонсън, Агер, Шкъртел, Сисоко (61-Енрике), Джерард (66-Алън), Лукас Лейва, Хендерсън, Коутиньо, Суарес Стъридж (76-Моузес)
Резерви: Джоунс, Луис Алберто, Сако, Стърлинг
Мениджър: Брендън Роджърс

ФУЛЪМ: Стекеленбург, Сендерос, Аморебиета, Зверотич (61-Зверотич), Дежага, Ричардсън, Паркър, Сидуел, Касами, Качаниклич (46-Руис), Бербатов (83-Карагунис)
Резерви: Стокдейл, Боатенг, Бент, Таарабт
Мениджър: Мартин Йол

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
09.11.13
17:00 ч.
Астън Вила - Кардиф 2:0
1:0 Леандро Бакуна (76), 2:0 Либор Козак (84)
09.11.13
17:00 ч.
Челси - Уест Бромич 2:2
1:0 Самуел Ето'о (45), 1:1 Шон Лонг (61), 1:2 Стефан Сесеньон (68), 2:2 Еден Азар (90+6 - дузпа)
Саутхемптън - Хъл Сити 4:1
1:0 Морган Шнейдерлин (16), 2:0 Рики Ламбърт (30-дузпа), 3:0 Адам Лалана (37), 3:1 Яник Сагбо (55), 4:1 Стивън Дейвис (88)
16:05 ч.
Съндърланд - Манчестър Сити (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 124 мача, 46 победи за Съндърланд, 21 равенства, 57 победи за Манчестър Сити
10.11.13
18:10 ч.
Манчестър Юнайтед - Арсенал (Диема)
Баланс: 188 мача, 78 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 67 победи за Арсенал