Ливърпул разби Саутхемптън с 4:0 в мач от 13 кръг на Висшата лига. Диого Жота вкара два гола за успеха, с който тимът на Юрген Клоп се доближи само на точка от лидера Челси.

Португалският нападател на „червените“ откри резултата още във втората минута, а половин час по-късно удвои. Тиаго Алкантара направи 3:0 в 37-ата минута.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Върджил ван Дайк оформи крайния резултат в 52-ата минута след асистенция на Трент Александър-Арнолд. Към днешна дата десният бек на мърсисайдци е на 23 години и 51 дни, а това беше голово подаване №40 в кариерата му във Висшата лига. Толкова асистенции на по-млада възраст в английския елит са постигали само Уейн Рууни (22 г. и 200 дни) и Сеск Фабрегас (21 г. и 188 дни).

С втората си поредна победа Ливърпул събра актив от 29 точки и вече е само на една от лидера Челси, който утре приема Манчестър Юнайтед. Саутхемптън се срина на 14-а позиция с 14 т.