Ливърпул победи на своя „Анфийлд” градския съперник Евертън с 3:0 в отложен мач от 26-ия кръг на английската Висша лига. И трите гола за победителите отбеляза капитанът им Стивън Джерард (34, 51, 90+3).

Играчите на Кени Далглиш бяха по-активни през първата част и усилията им бяха възнаградени в 34-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на "карамелите" Джерард с техничен удар преодоля Тим Хауърд за 1:0. До края на полувремето Суарес и Кели пропуснаха добри възможности да удвоят преднината на „червените”, докато Пиенаар пропиля най-чистата ситуация за гостите.

След почивката "карамелите" опитаха натиск в първите минути, но надеждите им за нещо повече в мача бяха попарени в 51-ата минута, когато Суарес проби отдясно, влезе в наказателното поле и остави топката за Стивън Джерард, който разстреля Хауърд за 2:0. До края на мача гостите нямаха сериозни шансове да намалят резултата, а в третата минута на добавеното време Джерард оформи своя хеттрик и крайното 3:0.

След победата си Ливърпул остава на седмо място с 42 точки, докато Евертън е девети с 37 пункта.