Ливърпул победи с класическото 3:0 Манчестър Сити в дербито на 32-ия кръг във Висшата лига. И трите попадения в сблъсъка на "Анфилд" паднаха още до почивката, а благодарение на успеха "мърсисайдци" запазиха шансове за класиране в евротурнирите. В герой за домакините се превърна Андрю Керъл. Привлеченият тази зима от Нюкасъл английски национал наказа "гражданите" в 13-ата и 35-ата минута. Дирк Кайт пък се разписа в 34-ата.

Още в 16-ата минута гостите от Манчестър останаха без звездата си Карлос Тевес. Аржентинецът получи контузия и бе принудително заменен от Марио Балотели. Както е известно, Тевес води битка с Димитър Бербатов за голмайсторския приз във Висшата лига. Българският нападател е с 21 попадения, а аржентинецът има 19 на сметката си.

Заради травмата Тевес е под въпрос за 1/2-финала от турнира за ФА Къп с Манчестър Юнайтед, който е идната събота.

След категоричната победа над "гражданите" Ливърпул събра актив от 48 точки и запазва 6-ото си място във временното класирането. Манчестър Сити пък остава на 4-ата позиция с 56 точки, като има и мач повече от петия Тотнъм, който е с 53 точки. Челси е трети с 58, лидерът Манчестър Юнайтед е с 69, а вторият Арсенал има 62 точки.

Избраниците на Кени Далглиш започнаха отлично двубоя. В 13-ата минута домакините откриха резултата. Андрю Керъл овладя топка пред наказателното поле на гостите и с мощен удар разстреля Джо Харт - 1:0. За 22-годишния нападател това бе първо попадение с екипа на Ливърпул.

В 34-ата "мърсисайдци" удвоиха преднината си. Дирк Кайт с премерен изстрел прати топката в мрежата на гостите за 2:0. Само 60 секунди след това Раул Мейрелеш центрира в наказателното поле на Сити, където Александър Коларов не успя да се противопостави на Керъл, който засече топката с глава и я прати в десния ъгъл на безпомощния Джо Харт за 3:0.

И след почивката футболистите на Ливърпул надиграваха "гражданите", но до нов гол не се стигна. Така "мърсисайдци" заслужено се поздравиха с класическия успех - 3:0. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ

Oт 9 април (събота)
Уулвърхемптън – Евертън 0:3
0:1 Бекфорд (21), 0:2 Фил Невил (39), 0:3 Диняр Билялетдинов (45)

Блекбърн – Бирмингам 1:1
0:1 Лий Бойър (32), 1:1 Хойлет (45)

Болтън – Уест Хям 3:0
1:0 Даниел Стъридж (14), 2:0 Чунг-Йонг Лий (20), 3:0 Даниел Стъридж (51)

Челси – Уигън 1:0
1:0 Флоран Малуда (67)

Манчестър Юнайтед – Фулъм 2:0
1:0 Димитър Бербатов (12), 2:0 Антонио Валенсия (32)

Съндърланд – Уест Бромич 2:3
1:0 Ники Шори (10-автогол), 1:1 Питър Одемвинге (28), 2:1 Бардсли (31), 2:2 Мулумбу (54), 2:3 Шарнър (72)

Тотнъм – Сток Сити 3:2
1:0 Питър Крауч (11), 2:0 Лука Модрич (18), 2:1 Етерингтън (27), 3:1 Питър Крауч (34), 3:2 Кевин Джоунс (41)

От 10 април (неделя)
Блекпул – Арсенал 1:3
0:1 Абу Диаби (18), 0:2 Емануел Ебуе (21), 1:2 Гари Тейлър-Флетчър (52), 1:3 Робин ван Перси (76)

Астън Вила – Нюкасъл 1:0
1:0 Джеймс Колинс (24)