Ливърпул победи с 2:1 Арсенал във Филаделфия. Контролната среща беше част от предсезонната подготовка двата тима в САЩ.

Египетската звезда на мърсисайдци Мохамед Салах откри резултата в 13-ата минута, а Фабио Карвальо удвои в 34-ата минута. Пет минути преди края на полувремето Кай Хавертц намали изоставането на Арсенал след асистенция на Мартин Йодегор.

През второто полувреме нови голове не паднаха и Ливърпул записа втори пореден успех, след като преди това победи испанския Бетис с 1:0. Лондончани пък регистрираха първата си загуба през лятото, след като преди това надвиха Борнемут след дузпи (1:1 в ред. вр.) и Манчестър Юнайтед с 2:1.

На 4 август мърсисайдци излизат срещу Манчестър Юнайтед от 2:30 часа българско време, докато "артилеристите" ще играят три дни по-късно срещу германския шампион Байер (Леверкузен).