Ливърпул продължи да подържа натиска върху Манчестър Юнайтед в борбата за титлата във Висшата лига, след като се наложи с 4:0 над Блекбърн в мач от 32 кръг.

Срещата започна с минута мълчание в чест на 20-годишнината от трагедията на “Хилзбъро”, където на 15 април 1989 г. загинаха 96 фена на “червените” преди мач за ФА Къп с Нотингам. Бившият играч на Ливърпул и настоящ на Блекбърн Стивън Уорнък поднесе венец пред трибуната “Коп”, на който бе изписано числото 96.

Още преди двубоя капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард, който заради контузия не игра срещу Блекбърн, обяви, че раните от “Хилзбъро” никога няма да бъдат излекувани. Споменът от трагедията за самият Джерард е доста болезнен, тъй като той загубва своя 10-годишен братовчед Джон-Пол Гилхуули.

Фернандо Торес даде ранен аванс на “червените” още в 5-ата минута, когато с прекрасен удар от воле прехвърли Пол Робинсън. Испанецът бе неудържим и в 33-ата минута отново прониза вратата на Блекбърн, когато с глава засече центриране от фаул на Шаби Алонсо.

В 83-ата минута Даниел Агер с точен шут от 30 метра направи 3:0, а в последната минута Давид Нгог оформи победата на Ливърпул, който излезе на първо място в класирането поне за няколко часа, тъй като по-късно днес Манчестър Юнайтед гостува на Съндърланд./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 32 КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА
Ливърпул – Блекбърн 4:0
1:0 Фернандо Торес (5), 2:0 Фернандо Торес (35), 3:0 Даниел Агер (83), 4:0 Давид Нгог (90)

17:00 часа Съндърланд – Манчестър Юнайтед
Баланс: 130 мача, 41 победи за Съндърланд, 40 равенства, 49 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа Тотнъм – Уест Хям
Баланс: 113 мача, 45 победи за Тотнъм, 29 равенства, 39 победи за Уест Хям

17:00 часа Уигън – Арсенал
Баланс: 7 мача, 1 равенство, 6 победи за Арсенал

19:30 часа Сток Сити – Нюкасъл
Баланс: 67 мача, 20 победи за Сток Сити, 16 равенства, 31 победи за Нюкасъл