Ливърпул се наложи с убедителното 4:1 срещу Портсмут в последната среща от 30-ия кръг на Висшата лига. Така "мърсисайдци", които празнуват 118-годишнината от създаването на клуба, събраха 51 точки и заемат петото място, изоставайки само с една от четвъртия Тотнъм. Лидерът Манчестър Юнайтед има 66, а "помпи" е закотвен на последната 20-а позиция с 19 точки.

Избраниците на Рафа Бенитес доминираха през целия мач срещу селекцията на Аврам Грант и без особени затруднения стигнаха до успеха. С две попадения за "мърсисайдци" и асистенция се отчете Фернандо Торес. Испанският национал откри в 26-ата минута, а секунди по-късно подаде на Райън Бабел, реализирал за 2:0. В 32-ата Алберто Акуилани отбеляза първия си гол за английския гранд. 4:0 направи Торес в 77-ата минута, а почетното попадение за "помпи" бе дело на Надир Белхадж в 88-ата.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард се отчете с груба проява в 73-ата минута, когато удари с лакът Майкъл Браун от Портсмут, но не получи дори жълт картон, а секунди след това Рафа Бенитес го замени с Йоси Бенаюн. Въпреки това има вероятност Стиви Джи да бъде наказан по видео запис, както практикува английската футболна асоциация. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ
От 13 март (събота)
Тотнъм – Блекбърн 3:1
1:0 Джърмейн Дефоу (45+1), 2:0 Роман Павлюченко (55), 2:1 Кристофър Самба (80), 3:1 Роман Павлюченко (85)

Бирмингам – Евертън 2:2
0:1 Виктор Аничебе (12), 0:2 Якубу Айегбени (22), 1:2 Камерът Джеръм (26), 2:2 Крейг Гарднър (52)

Болтън – Уигън 4:0
1:0 Йохан Елмандер (10), 2:0 Кенин Дейвис (48-дузпа), 3:0 Фабрис Муамба (53), 4:0 Матю Тейлър (69)

Бърнли – Уулвърхемптън 1:2
0:1 Мат Джарвис (26), 0:2 Кларк Карлайл (47-автогол), 1:2 Стивън Томпсън (73)

Челси – Уест Хям 4:1
1:0 Алекс (16), 1:1 Скот Паркър (30), 2:1 Дидие Дрогба (56), 3:1 Флоран Малуда (77), 4:1 Дидие Дрогба (90)

Сток Сити – Астън Вила 0:0

Хъл Сити – Арсенал 1:2
0:1 Аршавин (14), 1:1 Булард (28-дузпа), 1:2 Бенднер (90)

От 14 март (неделя)
Манчестър Юнайтед – Фулъм 3:0
1:0 Рууни (46), 2:0 Рууни (84), 3:0 Бербатов (89)

Съндърланд – Манчестър Сити 1:1
1:0 Кенуайн Джоунс (9), 1:1 Адам Джонсън (90)

От 15 март (понеделник)
Ливърпул – Портсмут 4:1
1:0 Фернандо Торес (26), 2:0 Райън Бабел (28), 3:0 Алберто Акуилани (32), 4:0 Фернандо Торес (77), 4:1 Надир Белхадж (88)