Ливърпул започна с издънка новата 2010 година, след като не успя да победи като гост Рединг в мач от 3-ия кръг на ФА Къп. Двата тима направиха равенство 1:1 и ще трябва да преиграват на “Анфийлд”.

Домакините от Рединг откриха резултата в 24-ата минута. Гжегош Расяк отклони центриране от фаул към непокрития Чърч и той от няколко метра прониза Рейна. В 36-ата минута Джерард опита да центрира към наказателното поле, но топката описа интересна парабола и влетя в мрежата на Федеричи за 1:1.

Фабио Аурелио пропусна две изгодни положения още преди почивката, а през втората част Каит и Фернандо Торес бяха близо до гола, но не успяха да се разпишат. Особено чиста бе ситуацията открила се пред Торес в 92-ата минута. Тогава Бенаюн центрира опасно в наказателното поле и Торес изпревари влезлия на мястото на Федеричи резервен страж на гостите Бен Хамър, но не успя да уцели опразнената врата и да донесе победата на гостите.