Тотнъм излетя от турнира ФА Къп в Англия. “Шпорите” допуснаха загуба с 1:2 като гост на Лийдс в мач от четвъртия кръг. Двубоят се игра на “Елънд Роуд”, а Лийдс в момента е на 11-то място в Чемпиъншип. Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш Боаш даде почивка на част от титулярите си, сред които вратаря Уго Льорис, Ян Вертонген, Муса Дембеле и Джърмейн Дефоу. Лийдс поведе в 15-ата минута след попадение на Люк Варни. В 50-ата минута домакините вече имаха солидна преднина от 2:0 след гол на Рос Маккормък. Клинт Демпси върна бързо попадението, в 58-ата минута. До края на двубоя обаче гостите от Лондон не успяха да стигнат до равенство, което щеше да прати срещата в преиграване на “Уайт Харт Лейн”. Тотнъм е поредният елитен отбор, който напусна надпреварата. По-рано същата съдба имаха Астън Вила, отстранен от Милуол, Норич, Куинс Парк и Фулъм.

18:00 часа, Олдъм - Ливърпул

Заб. С главни букви са отборите, продължаващи на 1/8-финалите, а завършилите наравно срещи се преиграват