Лийдс победи Кардиф с 5:2 и се класира за четвъртия кръг във ФА къп.

Срещата на „Еланд Роуд“ започна с много красив гол на Нонто, който още преди изтичането на минута игра получи топката от Родриго вдясно от вратата на Кардиф и с красиво воле с десния крак вкара за 1:0. В 34-ата минута Харисън пусна топката на Родриго, който размина няколко играчи на Кардиф и с удар в долния ляв ъгъл вкара (2:0).

Две минути след това Харисън направи нова асистенция, но този път към Нонто, като италианският национал завърши атаката с топка в долния ляв ъгъл на вратата на гостите (3:0).

Малко преди края на редовното време на първата част Кардиф стигна до гол, но попадението на Къртис Нелсън не бе зачетено заради засада.

След почивката паднаха още четири попадения. В 71-ата минута резервата Патрик Бамфорд получи пас в наказателното поле от Люк Ейлинг и вкара топката в мрежата на Кардиф (4:0).

Пет минути по-късно Бамфорд повтори упражнението, но този път след завършващо подаване на Джо Гелхарт (5:0).

Кардиф стигна до гол в 84-ата минута чрез Робинсън (5:1), който бе точен с глава. Той се разписа от дузпа в продължението на мача и така оформи крайния резултат (5:2).