Лийдс си осигури място в Чампиъншип през следващия сезон. Момчетата на Саймън Грейсън обърнаха Бристол Сити с човек по-малко от 0:1 до 2:1 и заслужено завършиха сезона в Лига 1 на 2-о място, даващо право на промоция в английския Чампиъншип. 38 234 зрители бяха дошли на „Еланд Роуд” и станаха свидетели на страхотен мач.

В 34-ата минута при резултат 0:0 Макс Грейдъл извърши нарушение срещу Даниел Джоунс и бе изгонен с директен червен картон. Положението на Лийдс стана още по-лошо в 48-ата минута, когато Дарил Дъфи изведе Бристол Сити напред в резултата.

Джонатан Хаусън обаче изравни в 58-ата минута, а Джърмейн Бекфорд с 31-ия си гол през кампанията в 63-ата донесе успеха за своя тим.

След последния съдийски сигнал привържениците на Лийдс нахлуха на терена, за да отпразнуват класирането в Чампиъншип.

Милуол победи с 3:2 Суиндън, но лондончани останаха 3-и в подреждането с 85 точки. Лийдс завършват втори с 86, а титлата в Лига 1 взе Норич с 95./БЛИЦ