Локомотив (Москва) се класира и на теория за 1/16-финалите на Лига Европа, след като победи у дома Щурм (Грац) с 3:1 в среща от петия кръг на Група “L”.

Играчите н а португалския специалист Жозе Коусейро се нуждаеха от точка, за да продължат напред, но те все пак надвиха австрийския шампион. През първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол, но след почивката в 62-ата минута Игнатиев даде извеждащ пас към Майкон, който откри резултата за 1:0. Само две минути по-късно гостите изравниха чрез Флориан Кайнц след асистенция на Роман Кийнаст – 1:1. Дмитрий Сичев реализира хладнокръвно дузпа в 72-ата минута, а в 89-ата минута крайното 3:1 оформи.

С успеха си Локо (Москва) събра актив от 12 точки и се бетонира на второто място в групата, докато Щурм Грац остана трети с 3 пункта. В последния шести кръг руският тим гостува на лидера Андерлехт, а австрийският шампион приема аутсайдера АЕК (Атина).

ГРУПА “L”
1:0 Майкон (62), 1:1 Флориан Кайнц (64), 2:1 Дмитри Сичев (72-дузпа), 3:1 Денис Глушаков (89)