Късен гол на резервата Ян Дюрица донесе на Локомотив (Москва) победата с 2:1 над Спартак (Налчик) като гост в мач от 28 кръг на руската Премиер лига.

Успехът поне времено изкачи на трето място в красирането “железничарите”, които в неделя играят с друг отбор с името Спартак – московският.

Даниил Гриднев даде аванс да Спартак (Налчик) в 35-ата минута. Той се разписа при добавката, след като удар на Роман Концедалов се отби от гредата.

Денис Глушаков изравни в 63-ата минута. Той бе точен, след като Багаев с глава отклони топката към него след изпълнение на корнер.

Три минути преди края Дюрица вкара победното попадение за “железничарите”. Алберт Сапатер центрира от фланга, вратарят на домакините Ото Фредриксон се размина с топката и словашкият национал се разписа на празна врата. Дюрица се появи на терена две минути по-рано на мястото на Ренат Янбаев./БЛИЦ

На 24 октомври: Динамо – Рубин

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 57, 2.ЦСКА (Москва) 55, 3.Локомотив (Москва) 52, 4.Динамо (Москва) 51, 5.Спартак (Москва) 49 и др.