Локомотив победи Динамо с 3:2 в московското дерби на първия кръг на руската Премиер лига. “Железничарите” водеха с три гола, но допуснаха две попадение в добавеното време на мача.

Ян Дюрица откри резултата още в 4-ата минута, като по този начин словашкият национал стана автор на първото попадение за новия сезон в Русия. По-рано днес Анжи и Краснодар направиха 0:0, а Спартак (Налчик) се наложи с 1:0 над Криля совенов, но попадението във вратата на Райс Мболи падна доста след гола на Дюрица.

Две минути след почивката Бурлак удвои аванса на Локомотив, а след час игра преднината на “железничарите” вече бе от три гола с попадението на Дмитрий Торбински. В добавеното време на мача Локомотив едва не изпусна победата, след като Самедов и Курани се разписаха за Динамо./БЛИЦ