Без победител завърши един от интересните мачове от 15-ия кръг на руската Премиер лига. На "Локомотив" в Москва едноименният отбор и Анжи приключиха при 1:1.

Гостите от Махачкала, които през седмицата имаха тежък мач с Ливърпул (1:0), поведоха в 71-ата минута. Шамил Лахиялов подаде на Меди Карсела-Гонсалес, който нахлу в наказателното поле и след лоша намеса на вратаря Гийерме топката се оказа в мрежата.

Десетина минути по-късно възпитаниците на Славен Билич възстановиха равенството. Даме Н'Дойе отбеляза за крайното 1:1 след не добра реакция от страна и на стража на Анжи Владимир Габулов.

Ремито отдалечи Анжи на четири точки от лидера ЦСКА (Москва), което е добра възможност на третия Зенит (30 т.) да се изравни на втората позиция със селекцията на Гуус Хидинк. Локомотив е осми с 22 т.