Локомотив (Москва) записа шести пореден мач без загуба в руската Премиер лига, след като в мач от 14 кръг победи Рубин с 2:1 като гост.

Роман Павлюченко даде аванс на „железничарите“ в 52-ата минута, когато беше изведен зад гърба на защитата от Дмитрий Тарасов, преодоля вратаря Сергей Рижиков и би точно във вратата.

Осем минути по-късно Рубин изравни. С удар от границата на наказателното поле Александър Рязанцев прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иля Абаев.

Локомотив стигна до победата шест минути преди края. Мбарк Бусуфа центрира отдясно, Даме Н'Дойе се освободи от Сесар Навас, овладя на гърди и копна топката над плонжа на Рижиков.

С този успех Локомотив (Москва) излезе на второ място в класирането с 30 точки, колкото има и третият Спартак (Москва). Лидер е Зенит с 35. Рубин заема 10-а позиция с 16 точки.

На 28 октомври (понеделник): Кубан - Анжи

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 35 т., 2.Локомотив (Москва) 30 т., 3.Спартак (Москва) 30 т., 4.Краснодар 24 т., 5.Амкар 23 и др.