Локомотив (Москва) победи с 3:1 като гост Краснодар в мач от 27-ия кръг на руската Висша лига и запази реални шансове за шампионската титла. "Железничарите" запазиха разликата с лидера Зенит на една точка, а в оставащите три кръга предстои и директен мач между двата отбора. Гостите поведоха с попадение на Алексей Миранчук в 6-ата минута след асистенция на Роман Павлюченко. Домакините постепенно се окопитиха и в края на полувремето изравниха с попадение на бившия футболист на Левски Жоао Жоазиньо. В ответната атака Локомотив получи дузпа, но Самедов я пропусна, биейки в аут. Руският национал обаче се реваншира за пропуска си с два гола в добавеното време. Първият падна след грешка на вратаря на Краснодар Александър Филцов.