Лориен победи трудно втородивиознния Льо Ман с 1:0 като гост и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата на Франция. Победата за гостите дойде след гол на Жил Суну в 71-ата минута.

В друг мач от четвъртфиналите на турнира Ница надви у дома Дижон с 5:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе 2:2, а след двете продължения от по 15 минути се стигна до 3:3. Гостите от Дижон на три пъти повеждаха, но Ница успяваше да изравни и накрая спечели при дузпите. Томас Гербер изведе Дижон напред в 19-ата минута, а Антони Муние възстанови равенството в 35-ата минута. След почивката Брис Жовиал вкара за Дижон в 62-ата минута, но в 78-ата минута Ренато Кивели изравни за 2:2. В продълженията отборите си размениха по още един гол. Ерик Бото реализира дузпа за Дижон само 3 минути преди края на двете продължения по 15 минути. Две минути по-късно обаче Фабиан Монсон изравни за 3:3 и се стигна до рулетката на дузпите, при които играчите на Ница бяха по-съобразителни и спечелиха с 5:3, за да се класират за полуфиналите.

Вчера Марсилия също се класира за полуфиналите, след като разби като гост Каен с 3:0.