Лориен удари Сент Етиен с 2:1 като гост в четвъртфинал за Купата на Франция. По този начин бретонците се класираха за полуфинала в турнира. Лориен поведе в самия край на първото полувреме чрез Максим Бартелм, но влезлият като резерва ас на Сент Етиен Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 75-ата минута. В добавеното време Жереми Алиадиер засече центриране на Матиас Отре и прониза вратата на Стефан Рифер за крайното 1:2. Това беше гол №18 за нападателя от началото на сезона.

Победата запази шансовете на Лориен за исторически дубъл. Отборът на Кристиян Гурюф излиза във финала за Купата на Лигата срещу Рен тази събота. Ако Лориен спечели, това ще е първи трофей за клуба от титлата през 1981 година.

По-рано Троа разгроми Сошо с 3:0. Останалите двубои са днес, като втородивизионният Ланс прима Бордо, а лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен гостува на Евиан.