Олимпик (Марсилия) загуби като домакин от Лориен с класическото 0:3 в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1 и пропусна шанса си да се изкачи на върха във временното класиране.

Мачът на „Стад Велодром” започна равностойно, но в 37-ата минута Каборе от домакините извърши нарушение в собственото си наказателно поле и получи втори жълт и съответно червен картон. Така марсилци останаха с човек по-малко на терена, а минута по-късно отсъдената дузпа бе превърната в гол от Жереми Алиедиер за 0:1. Гостите се възползваха от численото си превъзходство на терена и в 47-ата минута Бенжамин Горне удвои преднината им. В 70-ата минута пък Кевин Моне-Паке оформи и крайното 0:3.

След победата си Лориен се изкачи на осмо място с 24 точки, докато Марсилия остана на третата позиция с 29 пункта, изоставайки на 2 точки от лидера Олимпик (Лион), който по-късно тази вечер гостува на Сент Етиен в дербито на кръга.