Лориен победи у дома Рен с 2:0 в среща от 17-ия кръг на френакста Лига 1.

Гостите играха почти цял мач в намален състав, след като още в 7-ата минута Силвен Арман извърши нарушение в наказателното поле и получи директен червен картон. Ян Жофре пък реализира отсъдената дузпа и даде аванс на домакините. Въпреки че те имаха числен превес, успяха да го материализират отново едва в края на срещата, след като в 87-ата минута Алиадиер асистира на Жофре, който с втория си гол в мача оформи крайното 2:0.

След успеха си Лориен събра 23 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране. Рен се смъкна на 12-а позиция с 21 пункта.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 8 декември (неделя): Бордо – Лил, Бастия – Олимпик (Лион), Тулуза – Монпелие, Монако - Аячо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 40, 2.Лил 36, 3.Монако 35, 4.Нант 29, 5.Олимпик (Марсилия) 27 и др.