Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при загубата с 1:2 у дома от Уест Бромич. Двубоят бе от 9-ия кръг на Висшата лига в Англия. В същото време поражение претърпя и Мартин Петров. Марто и съотборниците му в Болтън отстъпиха на собствен терен с 0:2 на Съндърланд. Така и двамата българи нямаха поводи за радост в днешния ден.

На "Вила Парк" домакините поведоха в резултата с гол на Дарън Бент от дузпа в 23-ата минута. В 35-ата съотборникът на Стилиян Петров Крис Херд получи червен картон от съдията Фил Дауд и задачата на Вила стана много трудна. Изгонването на Херд бе скандално, тъй като един от асистентит-реферите видя удар без топка от страна на играча на домакините в наказателното поле. Такъв обаче нямаше и Дауд ощети сериозно Стенли и компания с решението си. От бялата точка Крис Брънт пропусна да изравни, пращайки топката встрани от дясната греда на вратата, пазена от опитния Шей Гивън.

Численото предимство на Уест Бромич си каза думата и в крайна сметка Астън Вила загуби домакинския си мач. Секунди преди края на първото полувреме Йонас Олсон изравни с глава, а за крайното 1:2 се разписа Паул Шарнер в 57-ата минута.

С човек по-малко Стилиян Петров и съотборниците му така и не успяха да стигнат поне до точката и претърпяха втората си загуба от началото на сезона във Висшата лига. Във временното класиране Астън Вила е на 8-ото място с 11 точки, колкото има и Уест Бромич.

Болтън пък остана в зоната на изпадащите, след като днес падна с 0:2 у дома от Съндърланд. Точни за "черните котки" при гостуването на "Рийбок Стейдиъм" бяха Стефан Сесеньон в 82-ата минута и Никлас Бенднер в 90-ата.

Мартин Петров започна титуляр за домакините, като в 65-ата минута отстъпи мястото си на Гаел Кукута.

След загубата Болтън е на 18-ото място с едва 6 спечелени точки от 9 изиграни мача от началото на сезона във Висшата лига. Съндърланд има 9 точки и се изкачи на 12-ата позиция.

В друг мач от кръга Нюкасъл се поздрави с минималното 1:0 над Уигън. Победното попадение за "свраките" реализира Йохан Кабайе в 81-ата минута.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
22.10.11
14:45 ч.
Уулвърхемптън – Суонзи 2:2
0:1 Дани Греъм (24), 0:2 Джо Алън (35), 1:2 Кевин Дойл (85), 2:2 Джейми О`Хара (86)
22.10.11
17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич 1:2
1:0 Дарън Бент (23-дузпа), 1:1 Йонас Олсон (45), 1:2 Паул Шарнер (57)
22.10.11
17:00 ч.
Болтън – Съндърланд 0:2
0:1 Стефан Сесеньон (82), 0:2 Никлас Бенднер (90)
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 144 мача, 58 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 37 победи за Манчестър Сити