Манчестър Юнайтед записа второ равенство по време на американското си турне. „Червените дяволи“ направиха 0:0 със Сан Хосе Ърткуейкс. Контролата се игра в Санта Клара (щат Калифорния).

Освен резултата за английския гранд имаше и друга лоша новина. 32-годишният Антонио Валенсия, който изведе тима с капитанската лента, получи контузия. Еквадорският национал беше заменен принудително още в седмата минута.

Както е известно, само преди дни тимът на Жозе Моуриньо направи 1:1 с мексиканския Америка. По програма следващият съперник на Манчестър Юнайтед в САЩ трябва да бъде Милан (26 юли). Мачът е част от Интернешънъл Чемпиънс Къп.

В первом матче в рамках американского турне «Манчестер Юнайтед» сыграл вничью с мексиканской «Америкой» (1:1). Следующим соперником манкунианцев будет «Бавария». Встреча состоится 5 августа на «Альянц-Арене» в Мюнхене.