Грозна сцена беляза напеченото дерби на Чемпиъншип между Шефилд Уензди и Лийдс, завършило 1:1.

През второто полувреме фен на гостите нахлу на терена и нокаутира вратаря на Шефилд Уензди Крис Къркланд. Инцидентът беше в 77-ата минута на двубоя, състоял се пред повече от 28 хиляди зрители на стадион "Хилзбъро". Случката се разигра, след като Лийдс беше изравнил резултата чрез Майкъл Тонг. Преди това Джей Ботройд беше открил за домакините в последната минута на първата част.

На Къркланд, който е пазил в кариерата си за Уигън и националния отбор на Англия, беше оказана медицинска помощ, след което доигра срещата.

31-годишният страж не се стресна при вида на нахлулия фен, очевидно очаквайки друго отношение, но вместо това ултрасът го зашлеви брутално в лицето. Очаква се да започне разследване срещу фена на Лийдс, като се говори дори и за отнемане на точки от актива на тима от "Еланд Роуд".