Бока Хуниорс се сгромоляса на осминафиналния реванш с Крузейро за Копа Судамерикана след голям екшън. Аржентинският тим спечели първия мач с 1:0 след гол на Кавани, но сега загуби с 1:2 и изпълнение на дузпи.

Всичко започна ужасяващо за гостите на стадиона в бразилския град Бело Оризонте.  Още в деветата секунда един от основните им футболисти Луис Адвинкула бе изгонен с директен червен картон. За капак Бока беше без контузения си уругвайски ас Кавани.

Матеус Енрике в 9-ата минута даде аванс на Крузейро, а в 21-ата Уолъс удвои. Феновете на Крузейро подивяха, усещайки че предстои гръмка победа.

В даденото продължение на първата част обаче Милтон Хименес намали и изравни резултата в двата мача.

През втората част Бока се окопа здравата, а домакините пропиляха две прекрасни възможности за гол.

Така се стигна до дузпи, където Мерентиел стреля високо над вратата за ужас на аржентинския тим и за радост на претъпкания от фенове на Крузейро стадион.