Мартин Палермо отбеляза хеттрик при победата на Бока Хуниорс над Колон Санта Фе с 3:1 в мач от седмия кръг от аржентинското футболно първенство. По този начин Бока записа трета победа, но е на десето място с 10 точки. С хеттрик за домакините се отчете звездата Мартин Палермо. Гостите поведоха в резултата в 42-ата минута чрез Иван Морено. Палермо изравни в добавеното време на първата част, прехвърляйки вратаря Маркос Диас. Отново нападателят известен с прякора си Лудия даде аванс на Бока пет минути след почивката, а пет минути преди края пък оформи крайното 3:1. Преди това в 75-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Хуан Кирога бе изгонен от терена.

Ривър Плейт претърпя загуба с 0:1 при визитата на Нюелс Олд Бойс. Голът бе дело на Иван Бургело още в десетата минута./БЛИЦ

Расинг клуб – Ланус 4:0

Класиране след 7 кръг: 1.Сан Лоренсо 15 точки, 2.Велес 14, 3.Банфийлд 13, 4.Естудиантес 13 (мач по-малко), 5.Арсенал Саранди 13, 6.Ривър Плейт 13 и други