Лука Тони бе героят на Дженоа, след като прати тима си на осминафинал за Купата на Италия. Световният шампион от 2006 г. вкара два гола за успеха на “грифоните” с 3:1 над Виченца.

Втородивизионният тим се виждаше в следващата фаза, след като бе открил резултата в 63-ата минута чрез Латиф Салифу. Три минути преди края обаче Тони изравни.

В третата минута на продълженията бившият нападател на Байерн се разписа с глава и даде аванс на Дженоа. Пет минути по-късно Матиа Дестро гарантира победата на тима си, след като прокара топката между краката на вратаря на Виченца.

Удинезе също се класира за осминафиналите на турнира, след като се наложи с 2:1 над Лече след продължения. Ернесто Чевантон бе дал аванс на гостите, но 12 минути преди края Бернардо Коради изравни за “фриуланите” от дузпа. Антонио Флоро Флорес вкара победния гол за Удинезе в продълженията./БЛИЦ