Евертън прекъсна серията си от четири поредни мача без победа във Висшата лига и постигна успех с 2:0 над Уест Хям в мач от 10 кръг. Поражението сложи край на поредицата на „чуковете“ от два поредни триумфа и три срещи без загуба.

Уест Хям, който нямаше загуба от началото на октомври, беше по-добрият тим на терена през първата част, но Анджело Огбона пропусна да изведе гостите напред в резултата.

Ромелу Лукаку даде аванс на „карамелите“ в 50-ата минута, когато от вратарското поле засече центриране на Яник Боласие, който пръв достигна до топката след удар на Шеймъс Коулмън, париран от Адриан.

В 76-ата минута Лукаку проби отдясно и центрира в наказателното поле, където на далечната греда Рос Баркли засече топката от воле и я прати във вратата.

С този успех Евертън събра 18 точки и е на шесто място в класирането. Въпреки съживяването си в последните мачове Уест Хям продължава да е близо до изпадащите. Уест Хям е 16-и с 10 точки, на три пред последните три тима в класирането.