Грьойтер Фюрт отстъпи с 1:4 от Елверсберг в мач от 25-ия кръг в германската Втора Бундеслига. Българският национал Лукас Петков влезе  в игра от резервната скамейка с началото на второто полувреме, но не успя да помогне на своя тим да избегне поражението.

Паул Щок даде аванс на гостите от Елверсберг в 25-ата минута. Грьойтер Фюрт обаче остана с човек по-малко на терена в 49-ата минута, когато Роберт Вагнер получи втори жълт картон.

Все пак Грьойтер Фюрт съумя да достигне до изравнително попадение в 61-вата минута посредством гол на Денис Зърбени. Паул Щок обаче върна аванса на Елверсберг в 72-рата минута, като десет по-късно оформи своя хеттрик. Доминик Мартинович оформи крайното 4:1 в полза на гостите с гола си в 88-ата минута.

Грьойтер Фюрт е на 7-мо място във Втора Бундеслига с актив от 38 точки, като изостава на три от третия Хамбургер, докато Елверсберг е 10-ти с 35 пункта.