Колумбия и Коста Рика играят тази вечер от 21,30 мача във втория мач от Копа Америка. През нощта Аржентина и Боливия завършиха при резултат 0:0 в същата група.

"Лос Кафетерос" са фаворити в мача, като атака на тима ще бъде водена от звездата на Порто Радамел Фалкао, който реализира рекордните 16 гола в Лига Европа през изминалия сезон и изведе тима си до трофея. Селекционерът Ернан Дарио Гомес ще ползва като партньор на Фалкао Адриан Рамос.

Треньорът на Коста Рика Рикардо ла Волпе залага на 19-годишния Джоел Кембъл.

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Колумбия: Неко Мартинес, Хуан Сунига, Марио Йепес, Луис Амарано Переа, Пабло Армеро, Густаво Боливар, Фреди Гуарин, Абел Агилар, Дайро Морено, Адриан Рамос, Радамел Фалкао

Коста Рика: Леонел Морейра, Джони Акоста, Франсиско Калво, Оскар Дуарте, Хосе Салватиера, Педро Леал, Давид Гусман, Диего Мадригал, Ейнер Мора, Рандал Бренес, Джоел Кембъл

БАЛАНС МЕЖДУ ДВАТА ОТБОРА:
9 мача, 7 победи за Колумбия, 2 победи за Коста Рика, г.р. 23:11 в полза на Колумбия

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
*Колумбия има само една титла от Копа Америка
– през 2001 година, когато е домакин на турнира

*Нападателят Радамел Фалкао вкара 39 гола в 42 мача за Порто миналия сезона, като спечели дубъл в Португалия и Лига Европа

*Колумбия трябваше да домакинства на Световното първенство през 1986 година, но икономически причини принудиха страната да отстъпи правото си на Мексико

*13 футболисти на Колумбия играят в Европа. Коста Рика няма играчи в европейските отбори. 20 от тях са в местното първенство, един е в Парагвай, а последното момче рита в колежанското първенство на САЩ

*Коста Рика участва за четвърти път в Копа Америка, но е с подмладен състав, тъй като основните играчи участваха в “Голд Къп” през юни. Тимът отпадна от “Голд Къп” в четвъртфиналите след загуба с дузпи от Хондурас

*Националът на Коста Рика Денис Маршал загина в автомобилна катастрофа дни след завръщането си от “Голд Къп”.