В първия мач след завръщането си начело на Волфсбург, с който спечели шампионската титла в Германия през 2009 година, Феликс Магат не успя да постигне победа. Неговите възпитаници стигнаха само до точката след 1:1 у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт) в последна среща от 28-ия кръг в германската Бундеслига.

Волсбург бе по-добрият тим през първата част, но така и не успя да открие резултата в своя полза. Патрик Хелмес бе близо до гола в 42-ата минута, но ударът му от 5 метра бе отразен с вещина от вратаря на гостите Феерман.

След почивката „вълците” продължиха да държат инициативата и да търсят гола, но вместо да вкарат, получиха такъв в собствената си врата. В 59-ата минута Халил Алтинтоп навлезе в наказателното поле на домакините и стреля, но ударът бе отразен от швейцарския национален вратар Диего Беналио. След това обаче топката се удари в гърдите на датският национал Симон Кяер и попадна в краката на Александер Майер, който реализира за 0:1. В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Арне Фридрих получи втори жълт картон и съответно червен. Все пак „вълците” стигнаха до точката пет минути преди края, когато бразилецът Диего центрира отдясно, а босненският национал Марио Манджукич с глава прати топката в мрежата за крайното 1:1.

След подялбата на точките Волфсбург излезе на 16-о място с актив от 28 точки, докато Айнтрахт се изкачи на 13-а позиция с 32 пункта. /БЛИЦ

Вердер - Щутгарт 1:1
0:1 Тамаш Хайнал (14), 1:1 Торстен Фрингс (34)

Борусия (Дортмунд) - Хановер 4:1
0:1 Мохамед Абделауе (57), 1:1 Марио Гьотце (59), 2:1 Лукас Бариос (64), 3:1 Лукас Бариос (73), 4:1 Кевин Гроскройц (83)

Майнц - Фрайбург 1:1
0:1 Папис Демба Сисе (1), 1:1 Сами Алаги (74)

Кайзерслаутерн - Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Сидни Сам (74)

Хофенхайм - Хамбургер 0:0