Феликс Магат не успя да дебютира с победа за Волфсбург, след като се завърна в отбора миналата седмица. Тимът му направи 1:1 като гост на Щутгарт в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима са преки конкуренти в борбата за оставане в елита и резултатът не ги задоволява.

Домакините започнаха по-активно. Удари за ”швабите” отправиха Тимо Гебхарт и Кристиан Треш, а за ”вълците” Диего пропиля добър шанс. Стигна се до 40-ата минута, когато гостите поведоха в резултата. Графите се пребори с Гьорг Нийдермайер и с удар под гредата направи 0:1.

През второто полувреме Щутгарт продължи да натиска. В 65-та минута Волфсбург бе много близо до втори гол гол, след като Ян Полак стреля опасно, но Улрайх отново се намеси решително.

Секунди преди последния съдийски сигнал Гебхарт подаде към централния защитник Георг Нийдермайер, който от 10 метра и спря топката и я прати във вратата за крайното 1:1./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 27 КРЪГ

От петък
Борусия (Мьонхенгладбах) – Казерслаутерн 0:1
0:1 Бейли (61-автогол)

От събота

Фрайбург – Байерн Мюнхен 1:2
0:1 Марио Гомес (9), 1:1 Папис Демба Сисе (17), 1:2 Франк Рибери (88)

Хамбургер – Кьолн 6:2

1:0 Младен Петрич (12), 2:0 Бен Хатира (32), 3:0 Младен Петрич (38), 4:0 Младен Петрич (43), 4:1 Мато Яяло (50), 5:1 Гойко Качар (52), 6:1 Зе Роберто (58-дузпа)

Айнтрахт (Франкфурт) – Санкт Паули 2:1

1:0 Теофанис Гекас (34-дузпа), 1:1 Таки (42), 2:1 Теофанис Гекас (77)

Нюрнберг – Вердер (Бремен) 1:3

0:1 Сандро Вагнер (27-дузпа), 1:1 – Гюндоган (30), 1:2 Клаудио Писаро (50), 1:3 Сандро Вагнер (89-дузпа)

Хановер 96 – Хофенхайм 2:0

1:0 Яя Конан (38), 2:0 Мохамед Абделауе (53)

Борусия (Дортмунд) - Майнц 1:1

1:0 Матс Хумелс (8), 1:1 Петер Слискович (89)