Магията на Ливърпул до достига до победи с късни попадения отново проработи. Мърсисайдци надделяха с 2:1 като гост на Кристъл Палас, като за успеха помогна и намесата на ВАР. Роберто Фирмино пък донесе успеха в края, след като само 3 минути по-рано Заха бе отбелязал във вратата на Алисон. Садион Мане бе другият голмайстор за тима на Юрген Клоп.

Първото полувреме бе за домакините, които пропиляха положения чрез Кейхил и Аю. Джеймс Томкинс пък се разписа във вратата на Ливърпул, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради фаул в атака.

В началото на втората част Садио Мане с хубав удар, който се удари и в гредата, откри резултата.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Андрюс Таунсънд намери отлично Вилфред Саха, който изравни резултата в 82-ата минута и шокира играчите на Клоп. Те обаче отговориха почти мигновено. Фирмино прати топката във вратата с мощен удар и донесе успеха на Ливърпул.

Мърсисайдци са на върха с 37 точки, след като активът им е 12 победи и едно равенство. Кристъл Палас пък е на 14-о място с 15 точки.