Шампионът на Израел Макаби (Хайфа) разби екзекутора на ЦСКА от плейофите Стяуа с 5:0 в среща от третия кръг на Група „J” на Лига Европа. Гостите от Румъния завършиха мача с 9 човека, след като Ерик Бикфалви и Валентин Илиев получиха червени картони.

Макаби тотално надигра съперника си и може да съжалява, че не постигнаха победа с двуцифрено изражение. Още в 10-ата минута Амаша вкара за 1:0, а след още 10 минути игра отново ток бе точен за 2;0. Гостите от Румъния можеха да намалят изоставането си 120 секунди по-късно, но късмесът не бе на тяхна страна – Леандро Тату нацепи гредата. В 38-ата минута преднината стана класическа, след като Катан вкара от дузпа за 3:0. За нарушението пък Бикфалви бе изгонен директно. След почивката израелците продължиха да мачкат. Положението за Стяуа стана още по-тежко когато Вальо Илиев също получи директен червен картон за нарушение в пеналта. Катан застана отново зад топката, но този път мерника му изневери в 64-ата минута. Четвъртият гол падна след осем минути игра, дело на Тавата. Малко след това Веред вкара петия гол и напълно отчая съперника.

В другия двубой от групата също бяха вкарани 5 гола. Шалке победи АЕК Ларнака като гост. Точни за „кралскосините” бяха Люис Холтби, Клаас Ян Хутелаар на два пъти, Жоел Матип и Юлиан Дракслер.

Група “J”
0:1 Люис Холтби (23), 0:2 Клаас Ян Хунтелаар (35), 0:3 Бенедикт Хьоведес (40), 0:4 Юлиан Дракслер (87), 0:5 Клаас Ян Хунтелаар (88)

Ларнака
, “ГСП”
Съдия: Лука Банти (Италия)

1:0 Амаша (10), 2:0 Амаша (20), 3:0 Катан (38), 4:0 Талеб Твата (72), 5:0 Идан Веред (79)