Макаби (Тел Авив) спечели шампионската титла на Израел за втора поредна година, след като в мач от 33 кръг се наложи с 2:1 над Апоел (Беершева) в сблъсък на първите два тима в класирането.

Макаби си гарантира титлата три кръга преди края, тъй като с актив от 77 точки има аванс от 13 пред Апоел (Беершева), който пък е с три точки пред Ирони (Кирят Шмона).

Нападателят Еран Захави даде аванс на тима от Тел Авив в 12-ата минута, а в 31-ата се разписа от дузпа. Габай реализира почетното попадение за Апоел (Беершева) от 11-метров наказателен удар в 84-ата минута.

Макаби (Тел Авив), който загуби само четири мача в първенството през този сезон, ще участва във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.