Българският нападател Димитър Макриев вкара едно от попаденията за Ашдод при впечатляващото равенство 4:4 срещу Макаби (Тел Авив). Двубоят бе пети за двата отбора от Група 2 на "Тото Къп" в Израел.

Хърватският защитник с български паспорт Игор Томашич игра цял мач за тима от Тел Авив.

Макриев влезе на терена в началото на второто полувреме, когато Ашдод изоставаше с 0:2. В 64-ата минута Макаби поведе с класическото 3:0, но Митко и съотборниците му не се отчаяха и се вдигнаха на финален щурм. В 68-ата Охайон намали на 1:3, реализирайки от дузпа, а секудни след това Макаби отново дръпна с 3 гола - 1:4. В 72-ата Шрики направи 2:4, а в 84-ата Макриев се разписа с глава за 3:4. Крайното 4:4 оформи Ревиво в третата минута на продължението.

Равенството прати и двата отбора на 1/4-финалите в "Тото Къп". След изиграването на петите мачове лидер в Група 2 е Макаби (Тел Авив) с 11 точки, а на втората позиция е Ашдод с 10. Димитър Макриев и съотборниците му гостуват на Бней Сакхин (с 4 точки) в протоколен мач на 22 септември. /БЛИЦ